Тиждень інформатики.

Сьогодні людина стала дуже залежати від усього того, що її оточує.  Однією з відносно нових речей є комп’ютер, він з’явився у звичайних людей усього близько двадцяти років тому.

Бурхливий розвиток програмно-технічних засобів створення, збереження й обробки інформації у світі дедалі швидше змінює орієнтації сучасного суспільства. Складно, напевно, оцінити яку роль відіграє в сучасному житті комп'ютер. Сказати що важливу, це практично нічого не сказати. Існує  цілий ряд переваг того, що наше життя залежить від комп'ютерів. Інформатика на сьогоднішній день є одним із засобів формування не тільки освітнього, а й розвивального та інтелектуального потенціалу особистості. Мета курсу досягається через практичне оволодіння учнями навичками роботи з основними складовими сучасного програмного забезпечення комп’ютерів, ознайомлення з функціональним призначенням основних пристроїв комп’ютера, з основами технології розв’язування задач за допомогою комп’ютера, починаючи від їх постановки й побудови відповідних інформаційних моделей і завершуючи інтерпретацією результатів, отриманих за допомогою комп’ютера.

Ні для кого не секрет, що запорукою успішного навчання є глибока зацікавленість учнів у вивчені предмета. Тому кожен учитель намагається всіма доступними способами зацікавити учнів інформатикою. Предметні тижні — це завжди свято для учнів і копітка робота для вчителя. В рамках тижня серед учнів старшої школи були проведені наступні заходи:

 

Організатори тижня вчителі інформатики старшої школи: Палій Л.В. та Чорнопиский М.В.

Тиждень психології.

Тиждень психології перетворився на справжнісінький Тиждень любові. Про  початок тижня свідчила різнобарвна та яскрава газета «Психологія кольору!»

            Протягом усього тижня працювала «Пошта довіри»: відбулася акція «Лист психологу», де діти ділилися своїми переживаннями, ставили запитання… Всіх заздалегідь було попереджено,  що всю пошту читатиме психолог, який пересилатиме адресатам послання. Дуже приємно, що діти вміють так відкрито висловлювати свої почуття.

            Увесь тиждень школярі «відривалися» на «парканах одкровень», яких вистачало щонайбільше на дві перерви. Щодня тему «паркану» міняли. Була проведена акція «Мудрі повчання». Потік позитивних висловлювань, гарних фраз вражав багатогранністю. Також серед учасників освітнього процесу було проведено соціологічне опитування «Учитель року» з різноманітними номінаціями. Ліцеїсти дуже перейнялися цією ідеєю. Активну приймали участь у тренінгах, експрес-інтерв’ю, вікторинах, анкетуванні.

            За цей тиждень наші діти не раз нас по доброму дивували. Так, школярі, збираючи інформацію для відповідей у грі «Слідопит», вихором, не зважаючи ні нащо, проносилися шкільними коридорами. Завдання були непрості: щоб з ними успішно впоратися, необхідно було виявити організованість, кмітливість, перебороти сором’язливість, тому що часто за відповідями доводилося звертатися до вчителів, бібліотекаря, техперсоналу. Очі дітей світилися захватом.

            З педагогічними працівниками було проведено психолого-педагогічний семінар на тему: «Булінг у школі. Причини, наслідки, допомога».

            Своєрідним підсумком тижня стала галерея колажів «Життя і мрії мого класу». Багато хто по-іншому поглянув не тільки на товаришів, але й на себе, відкрив у собі нові здібності, повірив у них. Педагоги побачили такі таланти в учнях, про які й не підозрювали.

 

Тиждень іноземної мови

«Learning is a treasure that will follow its owner everywhere».                      (Chinese Proverb)

«Знання - це скарб,  який скрізь слідує за тим,  хто ним володіє». (Китайське прислів’я)

«You can never understand one language until you understand at least two». (Geoffrey Willans)

«Ви ніколи не зрозумієте одну мову, доки не будете розуміти хоча б дві». (Джеффрі Вілланс - англійський письменник і журналіст.)

 

Підвищення освітнього рівня і якості володіння англійською мовою, розвиток творчої активності учнів, активізація всіх форм позакласної роботи, підвищення інтересу до мови, розвиток загального кругозору та  етичного виховання, духовного багатства,підвищення культурного рівня – мета проведення тижня іноземної мови у Тульчинській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. – ліцеї з посиленою військово – фізичною підготовкою. Кожного року тиждень іноземної мови показує, що інтерес до вивчення англійської та німецької мови учнями нашої школи не знижується. Всі класи із задоволенням беруть участь у заходах. Предметний тиждень має велике загальноосвітнє, виховне та розвиваюче значення. Він не тільки поглиблює й розширює культурологічний кругозір школярів, але й сприяє розвитку їхньої творчої активності, естетичних смаків і, як наслідок, підвищує мотивацію до вивчення мови і культури іншої країни.

Тиждень іноземної мови в Тульчинській ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцеї з ПВФП проходив з 5 по 9 лютого 2018 року. Програма тижня була насиченою і різноманітною. Головним принципом проведення тижня було залучення учнів усіх класів і паралелей, незалежно від рівня знань іноземної мови, пропонуючи їм посильні завдання.

В рамках тижня серед учнів середньої та старшої школи були проведені наступні заходи: відкритий урок у 6-А класі з теми «Food.Продукти харчування», конкурс кросвордів та ребусів з різних тем, турнір для допитливих «Чи знаєте ви?»; конкурс найкращих знавців англійської мови, відео презентації про англомовні країни та Німеччину; вікторина «Все про Великобританію», брейн – ринг «Чи знаєш ти Британію та  США?»; брейн – ринг “Europa – Quiz” Wie gut kennst du dich aus? для учнів 10 -11 класів, а також випущено стінгазету-банер “AROUND GREAT BRITAIN” .

Завершився тиждень інсценізацією казки для учнів 5 класу “Sleeping Beauty”; інсценізацією уривку із казки Братів Грім «Червоний Капелюшок» для учнів 8 класу та інтелектуальною грою “English Is Fun!” для учнів 6 класу.

Учні 6, 8, 9 та 11 класів  з цікавістю та оригінальністю виконали проекти з тем “ In der Welt des deutschen Marchens” (6 - A, 6- Б), “SCHOOL OF MY DREAM” (8-A), “PRESS IN UKRAINE” (9-A), “OUR VALENTINE WISH TO THE SCHOOL – LYCEUM” (11-В).

А для самих маленьких, учнів молодшої школи, був проведений конкурс англійських віршів “In The World Of Rhymes”.  

Результати тижня були оголошені на лінійці. Переможці нагороджені грамотами.

Предметний тиждень англійської мови проведений на достатньому методичному рівні, успішно, результативно, був задіяний творчий потенціал як учнів, так і вчителів. Залучаючи учнів до творчої роботи, вчителі іноземної мови забезпечили їх цікавим матеріалом країнознавчого та ігрового характеру. Вибір мовного матеріалу для кожного заходу визначався можливостями учнів, завдання розподілялися за ступенем складності. Всім дітям була надана можливість розділити радість успіху, самим брати участь у заходах, або підтримувати своїх однокласників.

Організатори тижня вчителі англійської та німецької мов: Кристофович Т.Б., Мельник Л.Г., Колодєзєва С.М., Кузик Н.В.

 

 

«To have another language is to possess a second soul». (Charlemagne)

Володіти другою мовою означає володіти другою душею.         (Карл Великий, імператор Священної Римської імперії)

 

Тиждень історії та правознавства

« І С Т О Р І Я   -  це  ліхтар  у майбутнє  , який світить нам з минулого»  

    Під такою назвою пройшов тиждень  історії  та правознаства у  Тульчинській загальноосвітній   школи І-ІІІ ст. – ліцеї з посиленою військово – фізичною підготовкою.  З метою розвитку інтересу учнів до вивчення правознавства та історії, формування уміння використовувати теоретичні знання в  різних життєвих ситуаціях, поглиблення знань школярів з історії України та правознавства, формування правової культури  історичних компетентностей та  виховання патріотизму, любові до рідного краю, підготовки учнів до вибору майбутньої професії  відбулася зустріч  ліцеїстів   10-х класів Тульчинської  загальноосвітньої    школи  І-ІІІ ст. – ліцею  з посиленою  військово – фізичною підготовкою з старшим інспектором сектору превенції Тульчинського відділення поліції Немирівського відділу Головного управління національної поліції у Вінницькій обл. майором поліції    Капелюшним  Сергієм Валерійовичем.

      Зустріч була направлена на профілактику підліткової злочинності недопущення втягування дітей у протиправну діяльність, запобігання іншим негативним проявам у дитячому середовищі, адже  забезпечення безпеки підростаючого покоління є одним з найважливіших завдань, яке стоїть перед органами внутрішніх справ .Майор поліції  провів змістовну розповідь, в якій пояснив про права та обов`язки дітей та кримінальну відповідальність, яку вони несуть в разі  адміністративного  правопорушення  та скоєння злочину . Розповів учням про згубні наслідки вживання алкоголю, тютюнопаління, наркоманії, про кримінальну відповідальність, яка передбачена за зберігання  наркотиків. На кожне поставлене запитання Сергій Валерійович   надав чіткі змістовні відповіді.

    Адміністрація школи,  вчителі  та учні висловлюють майору поліції  Капелюшному Сергію Валерійовичу щирі слова  вдячності  та   бажають невичерпної життєвої енергії для успішного виконання почесного обов’язку перед Вітчизною!            

Тиждень географії та біології                  

«Мудрим ніхто не родився, а навчився»  

             Вивчення біології та географії у школі триває не лише на уроках. Значну роль у формуванні інтересу до предметів відіграє предметний тиждень, який проводився в нашій школі з 13 по17 листопада  2017 року. Біологія та географія – одні з найцікавіших предметів шкільного курсу, тому предметний тиждень – це свято творчого, нестандартного підходу до навчання та виховання школярів. Метою якого є поглиблення знань учнів з предметів, формування пізнавального інтересу до природничих наук, виховання відповідального ставлення до природи, почуття гідності за рідну країну, прищеплення елементарних понять екологічної культури.

             В рамках тижня були проведені наступні заходи: відкритий урок у 6-Б класі з теми «Корисні бактерії», конкурс кросвордів та ребусів «Організм людини як біологічна система», вікторини «Рослини-символи», «Тварини-рекордсмени», «Птахи-рекордсмени», турнір для допитливих «Чи знаєш ти свій організм», відеопрезентації «Цікаві факти про тіло людини», «Біологія в цифрах», «Червона книга України», інтелектуальна географічна гра «Велика сімка», захист мультимедійних проектів «Екологічні проблеми міста, в якому я живу», а також випущено стінгазету-банер «Сім чудес Вінниччини».

              Форми та методи роботи відповідали рівню розвитку дітей, проводилися в рамках діяльнісного, компетентнісного та особистісно-орієнтованого підходів.

              Тиждень географії виявився насиченим, цікавим, довів, що природничі науки географія і біологія корисні та необхідні у сучасному світі, захоплюють цікавими фактами і відкриттями. Найактивніших учасників було нагороджено грамотами.

             Організатори тижня вчителі географії та біології: Хлівнюк М.М., Шуляк Т.А., Нігруца Ю.М., Савчук Р.П.

                    Тиждень цивільної оборони

    У Тульчинському ліцеї  було проведенно навчання з цивільної оборони. Метою яких боло удосконалення умінь і навичок поведінки у надзвичайних ситуаціях.

     У навчаннях брали участь працівники рятувальної та газової служб  у Тульчинсь-кому районі. Було повне розгортання пожежного обладнання за допомогою якого вони провели евакуацію згідно плану. 

   Організаторами навчань були: учитель ОБЖ Телеснюк Руслана Миколаївна та дирекція ліцею.