В борні здобута незалежність

«В борні здобута незалежність»

За тебе йшли битись у бій козаченьки,

Стрільці січові, Повстанці УПА…

За тебе земля умивалася кровʼю,

За тебе гармати ревли у полях

Тебе захищали святою любовʼю,

Щоб ти Україно жила у віках.

У актовій залі школи – ліцею відбулася виховна година-реквієм, «В борні здобута незалежність», присвячена пам’яті усіх героїв, що віддали життя за незалежність України.

Вихователями Сімоник Н.Ф. та Гавіловою О.С. тема боротьби за незалежність в історії України і в її сучасності була обрана як основний засіб виховної роботи, зважаючи на ситуацію в даний час в країні. Під час роботи над проектом ліцеїсти виховної групи дівчат поглиблено займалися із історичними фактами та подіями, аналізували разом із вихователями суспільні процеси. Організатори мали на меті не лише пригадати всі історичні події та факти минулого, а й навчити ліцеїстів проводити анології із сучасним.

Ліцеїсти знайомили присутніх із минулими і сучасними бойовими подіями. Через поезію, пісні, танці, інсценізації учасники доносили до сердець присутніх основну думку: війна – це безумство, невиправдана жорстокість; сприяли пробудженню в учнів національної свідомості, гордості за свій народ; сприяли формуванню усіх якостей громадянина, який братиме активну участь у формуванні майбутнього України.

Подібні виховні заходи дуже актуальні і мають величезне виховне значення для молоді, вчать мужності.